OG Vocabulary (7.x-1.1) - en to ca translation catalogue (15 entries)

en: Operations
ca: Operacions

en: Enable
ca: Habilita

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Weight
ca: Pes

en: Vocabulary name
ca: Nom del vocabulari

en: Field name
ca: Nom del camp

en: Widget type
ca: Tipus de giny

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Number of values
ca: Nombre de valors

en: Maximum number of values users can enter for this field.
ca: El nombre màxim de valors que pot entrar un usuari per aquest camp.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
ca: El tipus d'element de formulari que voleu presentar a l'usuari quan s'estigui creant aquest camp en el tipus %type.

en: Required field
ca: Camp obligatori

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
ca: No hi ha vocabularis disponibles. <a href="@link">Afegiu-ne un</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
ca: No hi ha termes disponibles. <a href="@link">Afegeix-ne un</a>.

en: Administer vocabularies and terms
ca: Administra els vocabularis i els termes
