OG Vocabulary (7.x-1.1) - en to es translation catalogue (22 entries)

en: Operations
es: Operaciones

en: Organic groups
es: Grupos Orgánicos

en: Enable
es: Activar

en: Taxonomy
es: Taxonomía

en: Weight
es: Peso

en: Vocabulary name
es: Nombre del vocabulario

en: Field name
es: Nombre del campo

en: Widget type
es: Tipo de control

en: Unlimited
es: Ilimitado

en: Number of values
es: Número de valores

en: Do not use
es: No usar

en: Maximum number of values users can enter for this field.
es: El número máximo de valores que los usuarios pueden entrar en este campo.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
es: El tipo de formulario que quiere mostrar al usuario cuando cree este campo en el tipo %type.

en: Required field
es: Campo obligatorio

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
es: No hay vocabularios disponibles. <a href="@link">Agregar vocabulario</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
es: No hay términos disponibles. <a href="@link">Agregar término</a>.

en: Administer vocabularies and terms
es: Administrar vocabularios y términos

en: Entity Reference Autocomplete
es: Autocompletado de Refrencia de Entidad

en: Use context
es: Use contexto

en: Hide widget if no context found
es: Esconder widget si no se encuentra contexto

en: Use if possible
es: Use si es posible

en: Should the OG vocabularies appear according to OG context. Depends on OG-context module.
es: Los vocabularios OG debieran aparecer de acuerdo al contexto OG. Depende del módulo OG-context.
