OG Vocabulary (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Operations
fa: عملیات

en: Organic groups
fa: گروه‌ها

en: Enable
fa: فعال

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Weight
fa: وزن

en: Vocabulary name
fa: نام واژگان

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Widget type
fa: نوع

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: Number of values
fa: تعداد مقادیر

en: Maximum number of values users can enter for this field.
fa: بیشترین تعداد مقادیری که کاربران می‌توانند برای این فیلد وارد کنند.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
fa: نوع عنصر فرم که می‌خواهید هنگام ایجاد این فیلد در نوع %type به کاربر ارائه شود.

en: Required field
fa: فیلد لازم

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
fa: هیچ واژگانی در دسترس نیست. یک <a href="@link">واژگان اضافه کنید</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
fa: هیچ واژه‌ای در دسترس نیست. یک <a href="@link">واژه اضافه کنید</a>.

en: Administer vocabularies and terms
fa: مدیریت واژگان و واژه‌ها
