OG Vocabulary (7.x-1.1) - en to gl translation catalogue (16 entries)

en: Operations
gl: Operacións

en: Organic groups
gl: Grupos orgánicos

en: Enable
gl: Activar

en: Taxonomy
gl: Taxonomía

en: Weight
gl: Peso

en: Vocabulary name
gl: Nome do vocabulario

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Widget type
gl: Tipo de widget

en: Unlimited
gl: Ilimitado

en: Number of values
gl: Número de valores

en: Maximum number of values users can enter for this field.
gl: Número máximo de valores que os usuario poden introducir neste campo.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
gl: O tipo de formulario que quere amosar o usuario cando cree este campo no tipo %type.

en: Required field
gl: Campo necesario

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
gl: Non hai vocabularios dispoñibles. <a href="@link">Engadir vocabulario</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
gl: Non hai termos dispoñibles. <a href="@link">Engadir termo</a>.

en: Administer vocabularies and terms
gl: Administrar vocabularios e termos
