OG Vocabulary (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Organic groups
hi: जैविक समूह

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Weight
hi: मान

en: Vocabulary name
hi: शब्दावली नाम

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Widget type
hi: विजेट प्रकार

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Required field
hi: आवश्यक फील्ड
