OG Vocabulary (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Organic groups
ja: オーガニックグループ

en: Enable
ja: 有効

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Weight
ja: ウェイト

en: Vocabulary name
ja: ボキャブラリーの名称

en: Field name
ja: フィールド名

en: Widget type
ja: ウィジェットタイプ

en: Unlimited
ja: 無制限

en: Number of values
ja: 値の数

en: Maximum number of values users can enter for this field.
ja: このフィールドで最大何個の値を入力できるかの値。

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
ja: コンテンツタイプ %type 内のこのフィールドを作成する時、表示したいフォーム要素のタイプ。

en: Required field
ja: 必須フィールド

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
ja: 利用できるボキャブラリーはありません。 <a href="@link">ボキャブラリーを追加</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
ja: 利用できるタームはありません。 <a href="@link">タームを追加</a>.

en: Administer vocabularies and terms
ja: ボキャブラリーとタームの管理
