OG Vocabulary (7.x-1.1) - en to no translation catalogue (17 entries)

en: Operations
no: Handlinger

en: Enable
no: Aktiver

en: Taxonomy
no: Taksonomi

en: Weight
no: Vekt

en: Vocabulary name
no: Vokabularets navn

en: Field name
no: Feltnavn

en: Widget type
no: Skjermelement

en: Unlimited
no: Ubegrenset

en: Number of values
no: Antall verdier

en: Organic groups vocabularies
no: Ordforråd for organiske grupper

en: Enable groups to maintain their own vocabularies.
no: Gjør det mulig å ha egne ordforråd for hver gruppe.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
no: Maksimalt antall verdier en bruker kan legge til i dette feltet.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
no: Den type skjemaelement du ønsker å presentere for brukeren når du lager dette feltet i %type typen.

en: Required field
no: Obligatorisk felt

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
no: Ingen vokabular tilgjengelig. <a href="@link">Legg til vokabular</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
no: Ingen termer tilgjengelig. <a href="@link">Legg til term</a>.

en: Administer vocabularies and terms
no: Administrer vokabular og termer
