OG Vocabulary (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Weight
nl: Gewicht

en: Vocabulary name
nl: Naam van woordenlijst

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Widget type
nl: Widgettype

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Number of values
nl: Aantal waardes

en: Maximum number of values users can enter for this field.
nl: Maximaal aantal waarden die gebruikers voor dit veld in kunnen voeren.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
nl: Het type formulierelement dat getoond wordt aan de gebruiker wanneer dit veld wordt aangemaakt in het type %type.

en: Required field
nl: Verplicht veld

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
nl: Geen woordenboek beschikbaar. <a href="@link">Voeg woordenboek toe</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
nl: Geen term beschikbaar. <a href="@link">Voeg een term toe</a>.

en: Administer vocabularies and terms
nl: Woordenlijsten en termen beheren
