OG Vocabulary (7.x-1.1) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: Organic groups
oc: Gropes organics

en: Enable
oc: Activar

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Weight
oc: Pes

en: Vocabulary name
oc: Nom del vocabulari

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Widget type
oc: Tipe de Widget

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Number of values
oc: Nombre de valors

en: Maximum number of values users can enter for this field.
oc: Lo nombre maximal de valors qu'un utilizaire pòt entrar per aqueste camp.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
oc: Lo tipe d'element de formulari que volètz presentar a l'utilizaire quand s'estigui creant aqueste camp dins lo tipe %type.

en: Required field
oc: Camp obligatòri

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
oc: I a pas cap de vocabularis disponibles. <a href="@link">Apondètz-ne un</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
oc: I a pas cap de tèrmes disponibles. <a href="@link">Apondètz-ne un</a>.

en: Administer vocabularies and terms
oc: Administrar los vocabularis e tèrmes
