OG Vocabulary (7.x-1.1) - en to sv translation catalogue (15 entries)

en: Operations
sv: Funktioner

en: Enable
sv: Aktivera

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: Weight
sv: Vikt

en: Vocabulary name
sv: Vokabulärnamn

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Widget type
sv: Typ av widget

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: Number of values
sv: Antal värden

en: Maximum number of values users can enter for this field.
sv: Största antal värden som användare kan ange för detta fält.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
sv: Typ av formulärelement som du vill skall visas för användaren vid skapandet av detta fält i typen %type.

en: Required field
sv: Obligatoriskt fält

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
sv: Inga vokabulärer tillgängliga. <a href="@link">Lägg till vokabulär</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
sv: Inga termer tillgängliga. <a href="@link">Lägg till term</a>.

en: Administer vocabularies and terms
sv: Administrera vokabulärer och termer
