OG Vocabulary (7.x-1.2) - en to cs translation catalogue (15 entries)

en: Operations
cs: Operace

en: Enable
cs: Zapnout

en: Taxonomy
cs: Kategorie

en: Weight
cs: Váha

en: Vocabulary name
cs: Název slovníku

en: Field name
cs: Název pole

en: Widget type
cs: Typ widgetu

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Number of values
cs: Počet hodnot

en: Maximum number of values users can enter for this field.
cs: Maximální počet hodnot, které může uživatel pro toto pole zadat.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
cs: Typ formulářového prvku, který bude nabídnut uživateli při zadávání tohoto pole v rámci typu %type.

en: Required field
cs: Povinné pole

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
cs: Žádné slovníky nejsou k dispozici. <a href="@link">Přidat slovník</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
cs: Žádné termíny nejsou k dispozici. <a href="@link">Přidat termín</a>.

en: Administer vocabularies and terms
cs: Spravovat slovníky a termíny
