OG Vocabulary (7.x-1.2) - en to hr translation catalogue (16 entries)

en: Operations
hr: Operacije

en: Organic groups
hr: Organske grupe

en: Enable
hr: Omogući

en: Taxonomy
hr: Taksonomija

en: Weight
hr: Težina

en: Vocabulary name
hr: Naziv rječnika

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Widget type
hr: Vrsta cinculatora

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Number of values
hr: Broj vrijednosti

en: Maximum number of values users can enter for this field.
hr: Maksimalan broj vrijednosti korisnik može unijeti u ovo polje.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
hr: Vrsta obrasca kojeg želite prikazati korisniku kada stvarate ovo polje unutar vrste sadržaja %type.

en: Required field
hr: Nužno polje

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
hr: Nema dostupnih rječnika. <a href="@link">Dodaj rječnik</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
hr: Nema pojmova. <a href="@link">Dodaj pojam</a>.

en: Administer vocabularies and terms
hr: Upravlja riječnicima i pojmovima
