OG Vocabulary (7.x-1.2) - en to jv translation catalogue (15 entries)

en: Operations
jv: Operasi

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Taxonomy
jv: Taksonomi

en: Weight
jv: Urutan

en: Vocabulary name
jv: Jeneng vokabulari

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Widget type
jv: Jinisé piranti

en: Unlimited
jv: Ora ānā batesé

en: Number of values
jv: Jumlahé nilai

en: Maximum number of values users can enter for this field.
jv: Jumlah maksimum biji panganggo sing bisa ngisi field iki.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
jv: Tipe elemen form kanggo nontonaké marang panganggo nalika gawé field iki nang tipe %type.

en: Required field
jv: Mbutuhaké field

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
jv: Ora ana vokabulari sing cumawis. <a href="@link">Tambah vokabulari</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
jv: Ora ana tetembungan cumawis. <a href="@link">Tambah tetembungan</a>.

en: Administer vocabularies and terms
jv: Ngelola vokabulari lan tetembungan
