OG Vocabulary (7.x-1.2) - en to vi translation catalogue (16 entries)

en: Operations
vi: Thao tác

en: Organic groups
vi: Nhóm

en: Enable
vi: Bật

en: Taxonomy
vi: Luật phân loại

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Vocabulary name
vi: Tên kho từ

en: Field name
vi: Tên trường

en: Widget type
vi: Loại widget

en: Unlimited
vi: Không giới hạn

en: Number of values
vi: Số giá trị

en: Maximum number of values users can enter for this field.
vi: Số giá trị tối đa mà người dùng được phép nhập vào trường này.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
vi: Kiểu đối tượng form dành cho người dùng nhập nội dung vào trường kiểu %type.

en: Required field
vi: Trường bắt buộc

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
vi: Chưa có phân nhóm nào. <a href="@link">Tạo phân nhóm mới</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
vi: Chưa có phân loại nào. <a href="@link">Tạo phân loại</a>.

en: Administer vocabularies and terms
vi: Quản lý phân nhóm và phân loại
