OG Vocabulary (7.x-1.2) - en to ar translation catalogue (16 entries)

en: Operations
ar: العمليات

en: Organic groups
ar: مجموعات

en: Enable
ar: تفعيل

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Weight
ar: الوزن

en: Vocabulary name
ar: اسم المعجم

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Widget type
ar: نوع الويدجت

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Number of values
ar: عدد القيم

en: Maximum number of values users can enter for this field.
ar: العدد الأقصى للقيم التي يمكن أن يدخلها المستخدم لهذا الحقل.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
ar: نوع عنصر الاستمارة الذي تريد تقديمه للمستخدم أثناء إنشاء هذا الحقل في النوع %type.

en: Required field
ar: حقل ضروري

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
ar: لا يوجد معاجم. <a href="@link">اضف معجم</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
ar: لا يوجد مصطلحات.<a href="@link">اضف مصطلح</a>.

en: Administer vocabularies and terms
ar: إدارة المعاجم والمصطلحات
