OG Vocabulary (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Organic groups
id: Kelompok organik

en: Enable
id: Aktifkan

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Weight
id: Bobot

en: Vocabulary name
id: Nama kosakata

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Widget type
id: Jenis widget

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Number of values
id: Jumlah nilai

en: Maximum number of values users can enter for this field.
id: Jumlah nilai maksimum sampai pengguna dapat memasukannya untuk field ini.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
id: Tipe dari elemen formulir yang Anda inginkan untuk ditampilkan kepada pengguna ketika membuat field ini di tipe %type.

en: Required field
id: Jadikan isian wajib

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
id: Kosakata tidak tersedia. <a href="@link">Tambah kosakata</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
id: Istilah tidak tersedia. <a href="@link">Tambah istilah</a>.

en: Administer vocabularies and terms
id: Mengelola vocabulary dan terms
