OG Vocabulary (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (13 entries)

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Enable
ro: Activare

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Weight
ro: Greutate

en: Vocabulary name
ro: Nume clasificare

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Widget type
ro: Tip control

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Number of values
ro: Număr de valori

en: Maximum number of values users can enter for this field.
ro: Numărul maxim de valori pe care un utilizator poate să le introducă pentru acest câmp.

en: Required field
ro: Câmp obligatoriu

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
ro: Nu există termeni disponibili. <a href="@link">Adăugați un termen</a>.

en: Administer vocabularies and terms
ro: Administrați vocabulare și termeni
