OG Vocabulary (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Organic groups
uk: Органічні групи

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Weight
uk: Вага

en: Vocabulary name
uk: Назва словника

en: Field name
uk: Назва поля

en: Widget type
uk: Тип віджета

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Number of values
uk: Кількість значень

en: Do not use
uk: Не використовувати

en: Maximum number of values users can enter for this field.
uk: Максимальна кількість значень, що користувачі можуть вносити до цього поля.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
uk: Вид форми елемента, який використовується при створенні матеріалу «%type».

en: Required field
uk: Обов’язкове поле

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
uk: Словники відсутні. <a href="@link">Додати словник</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
uk: Терміни відсутні. <a href="@link">Додати термін</a>.

en: Administer vocabularies and terms
uk: Адміністрування словників та термінів

en: Entity Reference Autocomplete
uk: Автодоповнення посилання на сутність

en: OG vocabulary
uk: Словник ОГ
