OM Maximenu (7.x-1.14) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Show on every page except the listed pages.
fa: در همه صفحات به‌جز صفحات فهرست شده نشان بده.

en: Show on only the listed pages.
fa: فقط در صفحات فهرست شده نشان بده.

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Description
fa: توضیحات

en: Enabled
fa: فعال

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Import
fa: ورود

en: Save
fa: ذخیره

en: Path
fa: مسیر

en: Vocabularies
fa: واژگان‌ها

en: Region
fa: ناحیه

en: ID
fa: شناسه

en: Link Title
fa: عنوان پیوند

en: configure
fa: پیکربندی

en: Menu Title
fa: عنوان منو

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
fa: چنانچه کد PHP زیر مقدار <code>TRUE</code> را باز می‌گرداند بلوک را نمایش بده (PHP-mode, فقط برای کاربران حرفه‌ای).

en: Your settings have been saved.
fa: تنظیمات شما ذخیره شد.

en: Relationship
fa: رابطه

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Menus
fa: منوها

en: Permission
fa: مجوز

en: User Roles
fa: نقش‌های کاربر

en: edit block
fa: ویرایش بلوک

en: edit menu
fa: ویرایش منو

en: Skin
fa: پوسته

en: Block Options
fa: گزینه‌های بلوک

en: Edit this block's content.
fa: ویرایش محتوای این بلوک.

en: Edit this menu.
fa: ویرایش این منو.

en: Block Weight
fa: وزن بلوک

en: Advanced Editing
fa: ویرایش پیشرفته

en: Delete this menu.
fa: حذف این منو.

en: Output Options
fa: گزینه‌های خروجی

en: Menu Links
fa: پیوندهای منو

en: Animated Background
fa: پس‌زمینه متحرک

en: Title Options
fa: گزینه‌های عنوان

en: Fixed / Absolute
fa: ثابت/مطلق

en: Enable / Disabled blocks attached to this link.
fa: فعال/غیرفعال کردن بلوک‌های پیوست شده به این پیوند.

en: Show menu on specific pages
fa: نمایش منو در صفحات خاص

en: Delete this link.
fa: حذف این پیوند.

en: Active Link/s:
fa: پیوند(های) فعال:
