OM Maximenu (7.x-1.24) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Title
pt: Título

en: Show on every page except the listed pages.
pt: Exibir em todas as páginas, exceto nas listadas abaixo.

en: Show on only the listed pages.
pt: Exibir apenas nas páginas listadas abaixo.

en: Pages
pt: Páginas

en: Delete
pt: Apagar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Import
pt: Importar

en: Save
pt: Salvar

en: Add
pt: Adicionar

en: Path
pt: Caminho

en: Vocabularies
pt: Vocabulários

en: Region
pt: Região

en: Anchor
pt: Âncora

en: Link Title
pt: Título do Link

en: configure
pt: configurar

en: Menu Title
pt: Título do menu

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
pt: Exibir somente se o código PHP a seguir retornar <code>TRUE</code> (modo PHP, uso avançado).

en: Menu Name
pt: Nome do Menu

en: Add menu
pt: Adicionar menu

en: Orientation
pt: Orientação

en: Your settings have been saved.
pt: Suas configurações foram salvas.

en: Relationship
pt: Relação

en: Blocks
pt: Blocos

en: Permission
pt: Permissão

en: User Roles
pt: Papéis de Usuário

en: Classes
pt: Turmas

en: edit block
pt: editar bloco

en: edit view
pt: editar view

en: edit menu
pt: editar menu

en: Skin
pt: Tema
