OM Maximenu (7.x-1.32) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Show on every page except the listed pages.
hi: सूचिबद्ध पृष्ठों के अलावे हर पृष्ठ पर दिखायें।

en: Show on only the listed pages.
hi: सिर्फ़ सूचिबद्ध पृष्ठों पर ही दिखाये।

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Links
hi: लिंक

en: Weight
hi: मान

en: Link
hi: कड़ी

en: Import
hi: आयात करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Add
hi: जोड़ें

en: Path
hi: मार्ग

en: Vocabularies
hi: शब्दावलीया

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Anchor
hi: एंकर

en: ID
hi: आईडी

en: configure
hi: विन्यास करें

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
hi: अगर निम्नलिखित पी एच पी कोड<code>ट्रू</code>वापस करें तो दिखायें।

en: Add menu
hi: मेनू जोडें

en: Your settings have been saved.
hi: अपनी सेटिंग्स को सुरक्षित कर दिया गया है।

en: Relationship
hi: संबंध

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Menus
hi: मेनू

en: Permission
hi: अनुमति
