OM Maximenu (7.x-1.32) - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Show on every page except the listed pages.
tr: Listelenen sayfalar haricindeki tüm sayfalarda göster.

en: Show on only the listed pages.
tr: Sadece listelenen sayfalarda göster.

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Link
tr: Bağlantı

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: Add
tr: Ekle

en: Path
tr: Yol

en: Vocabularies
tr: Sözlükler

en: Region
tr: Bölge

en: Anchor
tr: Yer imi

en: Link Title
tr: Bağlantı Başlığı

en: configure
tr: yapılandır

en: Menu Title
tr: Menü Başlığı

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
tr: Aşağıdaki PHP kodu <code>TRUE</code> dönerse göster (PHP-kipi, sadece uzmanlar).

en: Add menu
tr: Menü ekle

en: Orientation
tr: Yerleşim

en: Your settings have been saved.
tr: Ayarlarınız kaydedildi.

en: Relationship
tr: İlişki

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Menus
tr: Menüler

en: Permission
tr: İzinler

en: User Roles
tr: Kullanıcı Rolleri

en: Classes
tr: Sınıflar

en: edit menu
tr: menü düzenle
