OM Maximenu (7.x-1.33) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Show on every page except the listed pages.
it: Mostra su ogni pagina eccetto quelle elencate.

en: Show on only the listed pages.
it: Mostra solo sulle pagine elencate.

en: Pages
it: Pagine

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Links
it: Collegamenti

en: Weight
it: Peso

en: Import
it: Importa

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: Path
it: Percorso

en: Vocabularies
it: Vocabolari

en: Region
it: Regione

en: Anchor
it: Ancora

en: Link Title
it: Titolo del link

en: configure
it: configura

en: Menu Title
it: Titolo del Menù

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
it: Mostra se il seguente codice PHP restituisce <code>TRUE</code> (modalità PHP, solo esperti).

en: Add menu
it: Aggiungi menù

en: Your settings have been saved.
it: Le tue impostazioni sono state salvate.

en: Relationship
it: Relazione

en: Blocks
it: Blocchi

en: Menus
it: Menù

en: Permission
it: Permesso

en: Classes
it: Classi

en: edit block
it: modifica blocco

en: edit view
it: modifica vista

en: edit menu
it: modifica menu

en: Skin
it: Tema grafico
