OM Maximenu (7.x-1.34) - en to sv translation catalogue (34 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Show on every page except the listed pages.
sv: Visa på alla sidor förutom de angivna sidorna.

en: Show on only the listed pages.
sv: Visa endast på de angivna sidorna.

en: Pages
sv: Sidor

en: Delete
sv: Radera

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Edit
sv: Redigera

en: Links
sv: Länkar

en: Weight
sv: Vikt

en: Link
sv: Länk

en: Import
sv: Importera

en: Save
sv: Spara

en: Add
sv: Lägg till

en: Path
sv: Sökväg

en: Vocabularies
sv: Vokabulärer

en: Anchor
sv: Ankare

en: Link Title
sv: Titel på länk

en: configure
sv: konfigurera

en: Menu Title
sv: Menytitel

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
sv: Visa om följande PHP-kod returnerar <code>TRUE</code> (PHP-läge, bara för experter).

en: Menu Name
sv: Namn på meny

en: Add menu
sv: Lägg till meny

en: Orientation
sv: Orientering

en: Your settings have been saved.
sv: Dina inställningar har sparats.

en: Relationship
sv: Relation

en: Blocks
sv: Block

en: Menus
sv: Menyer

en: Permission
sv: Behörighet

en: User Roles
sv: Användarroller

en: Classes
sv: Klasser

en: edit menu
sv: redigera meny

en: Skin
sv: Skal
