OM Maximenu (7.x-1.35) - en to ru translation catalogue (41 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Show on every page except the listed pages.
ru: Показывать на всех страницах, кроме перечисленных.

en: Show on only the listed pages.
ru: Показывать только на перечисленных страницах.

en: Pages
ru: Страницы

en: Delete
ru: Удалить

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Links
ru: Ссылки

en: Weight
ru: Вес

en: Link
ru: Ссылка

en: Import
ru: Импортировать

en: Save
ru: Сохранить

en: Add
ru: Добавить

en: Path
ru: Путь

en: Vocabularies
ru: Словари

en: Region
ru: Область

en: Anchor
ru: Якорь

en: Link Title
ru: Заголовок ссылки

en: configure
ru: настроить

en: Menu Title
ru: Заголовок меню

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
ru: Показать, если данный PHP-код возвращает <strong>TRUE</strong> (PHP-режим, только для экспертов).

en: Menu Name
ru: Название меню

en: Add menu
ru: Добавить меню

en: Other Options
ru: Другие опции

en: Orientation
ru: Ориентация

en: Your settings have been saved.
ru: Ваши настройки были сохранены.

en: Relationship
ru: Связь

en: Blocks
ru: Блоки

en: Menus
ru: Меню

en: Permission
ru: Право доступа

en: User Roles
ru: Роли пользователей

en: Classes
ru: Классы

en: edit block
ru: Ред. блок

en: edit view
ru: Ред. предст.

en: edit menu
ru: редактировать меню

en: Skin
ru: Обложка

en: Block Options
ru: Настройки блока

en: Mouse Action
ru: Действие мыши

en: Select theme region.
ru: Выберите область темы.
