OM Maximenu (7.x-1.43) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Title
id: Judul

en: Show on every page except the listed pages.
id: Tampilkan pada semua halaman kecuali halaman berikut.

en: Show on only the listed pages.
id: Tampilkan hanya pada halaman berikut.

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Weight
id: Bobot

en: Link
id: Tautan

en: Import
id: Impor

en: Save
id: Simpan

en: Add
id: Tambah

en: Path
id: Jalur

en: Vocabularies
id: Kosakata-kosakata

en: Region
id: Wilayah

en: Anchor
id: Jangkar

en: Link Title
id: Judul Tautan

en: configure
id: konfigurasi

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
id: Tampilkan jika kode PHP berikut menghasilkan <code>TRUE</code> (mode-PHP, hanya untuk yang mengerti).

en: Add menu
id: Tambah menu

en: Style
id: Gaya

en: Your settings have been saved.
id: Pengaturan Anda sudah disimpan.

en: Relationship
id: Hubungan

en: Blocks
id: Blok

en: Menus
id: Menu

en: Permission
id: Kewenangan

en: edit menu
id: sunting menu

en: Skin
id: Kulit
