Omega (960 Grid System) (7.x-2.0-alpha11) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Home
hi: मुख्य  पृष्ठ

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Register
hi: पंजीकृत

en: Create a new user account.
hi: नया सदस्य खाता खोलें।

en: Request new password via e-mail.
hi: ईमेल द्वारा नया कूटशब्द मंगवाएँ।

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Content
hi: अंतर्वस्तु

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: More
hi: अधिक

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Categories
hi: वर्ग

en: Password
hi: पासवर्ड

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: up
hi: ऊपर

en: Go to parent page
hi: मूल जनक पृष्ठ पर जायें

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Custom
hi: मनपसंद

en: URL:
hi: यू आर एल:

en: Updated:
hi: सुधारा गया :

en: Add new comment
hi: नया कमेन्ट जोड़ें

en: Order
hi: क्रम

en: next ›
hi: अगला ›

en: Menu settings
hi: मेनू सेटिंग

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »
