Omega (960gs & HTML5) (7.x-2.0-alpha5) - en to da translation catalogue (49 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Pages
da: Sider

en: Register
da: Opret konto

en: Create a new user account.
da: Opret en brugerkonto.

en: Request new password via e-mail.
da: Bestil ny adgangskode via e-mail.

en: Prefix
da: Præfiks

en: Suffix
da: Endelse

en: Content
da: Indhold

en: Comments
da: Kommentarer

en: More
da: Mere

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Categories
da: Kategorier

en: Password
da: Adgangskode

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: up
da: op

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Custom
da: Tilpasset

en: Updated:
da: Opdateret:

en: Width
da: Bredde

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Order
da: Rækkefølge

en: next ›
da: næste ›

en: Breadcrumb settings
da: Indstillinger for brødkrummer

en: Display breadcrumb
da: Vis brødkrummesti

en: Breadcrumb separator
da: Adskillelse mellem brødkrummer

en: Show home page link in breadcrumb
da: Vis link til forsiden i brødkrummestien

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
da: Tilføj en separator i slutningen af brødkrummestien

en: Menu settings
da: Menu

en: You are here
da: Du er her

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Page titles
da: Sidetitler

en: Page Top
da: Sidetop

en: Page Bottom
da: Sidebund

en: Only in admin section
da: Kun i administrationssektion

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
da: Kun tekst. Husk at inkludere mellemrum.

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
da: Nyttigt når brødkrummestien er placeret umiddelbart før titlen.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
da: Tilføj indholdets titel i slutningen af brødkrummestien

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
da: Nyttigt når brødkrummestien ikke er placeret umiddelbart før titlen.

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: @current of @max
da: @current af @max

en: Sidebar First
da: Første sidebar

en: Submitted by !username on !datetime.
da: Indsendt af !username den !datetime.

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: Fluid width
da: Flydende bredde

en: Sidebar Second
da: Anden sidebar
