Omega (960gs & HTML5) (7.x-2.0-alpha6) - en to fa translation catalogue (32 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Register
fa: ثبت نام

en: Create a new user account.
fa: ایجاد حساب کاربری جدید.

en: Request new password via e-mail.
fa: درخواست یک گذرواژه جدید از طریق ایمیل

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: More
fa: بیشتر

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Categories
fa: دسته‌بندی‌ها

en: Password
fa: گذرواژه

en: Go to previous page
fa: رفتن به صفحه قبل

en: up
fa: بالا

en: Go to parent page
fa: رفتن به صفحه والد

en: Go to next page
fa: رفتن به صفحه بعد

en: Custom
fa: سفارشی

en: URL:
fa: نشانی:

en: Updated:
fa: به‌روز شده:

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Order
fa: ترتیب

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Menu settings
fa: تنظیمات منو

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: « first
fa: « اولین

en: last »
fa: اخرین »

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: @current of @max
fa: @current از @max

en: Secondary menu
fa: منوی دوم
