Omega (7.x-2.0) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Pages
ja: ページ

en: Register
ja: 登録

en: Create a new user account.
ja: ユーザーアカウントの作成

en: Request new password via e-mail.
ja: パスワード再発行のメールをリクエスト

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Suffix
ja: 接尾語

en: Content
ja: コンテンツ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Login
ja: ログイン

en: Password
ja: パスワード

en: Menu
ja: メニュー

en: Custom
ja: カスタム

en: Width
ja: 幅

en: Order
ja: オーダー

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Breadcrumb settings
ja: パンくずの設定

en: Display breadcrumb
ja: パンくずリストを表示

en: Breadcrumb separator
ja: パンくずリストの分離

en: Show home page link in breadcrumb
ja: パンくずリストにホームページのリンクを表示

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
ja: パンくずリストの最後に分離を追加

en: Menu settings
ja: メニューの設定

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: You are here
ja: 現在地

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Only in admin section
ja: 管理セクションのみ

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
ja: テキストのみ。スペースを忘れないようにしてください。

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: @current of @max
ja: 全 @max ページ中 @current ページ目

en: Submitted by !username on !datetime
ja: 作成者:!username 作成日:!datetime

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: Fluid width
ja: 可変幅
