Omega (7.x-3.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (46 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Pages
hu: Oldalak

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Content
hu: Tartalom

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Section
hu: Szakasz

en: Menu
hu: Menü

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Site slogan
hu: Webhely jelmondata

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Width
hu: Szélesség

en: Media
hu: Média

en: Messages
hu: Üzenetek

en: next ›
hu: következő ›

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Tabs
hu: Fülek

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Zone
hu: Körzet

en: Debugging
hu: Hibakeresés

en: Page Top
hu: Oldal teteje

en: Page Bottom
hu: Oldal alja

en: Preface First
hu: Előszó teteje

en: Main menu
hu: Főmenü

en: @current of @max
hu: @current / @max

en: Minimum scale
hu: Legkisebb lépték

en: Maximum scale
hu: Legnagyobb lépték

en: Sidebar First
hu: Oldalsáv teteje

en: Submitted by !username on !datetime
hu: Beküldte !username – !datetime

en: Secondary menu
hu: Másodlagos menü

en: (active tab)
hu: (aktív fül)

en: Feed icons
hu: Hírcsatorna-ikonok

en: Branding
hu: Márkázás

en: Sidebar Second
hu: Második oldalsáv

en: Header First
hu: Fejléc első

en: Header Second
hu: Fejléc második

en: Footer First
hu: Lábléc első

en: Footer Second
hu: Lábléc második

en: Viewport settings
hu: Böngésző látómezejének beállításai

en: Initial scale
hu: Kiinduló lépték
