Omega (7.x-3.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Content
fa: محتوا

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Section
fa: بخش

en: Menu
fa: منو

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Site name
fa: نام سایت

en: Site slogan
fa: شعار سایت

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Width
fa: عرض

en: Messages
fa: پیام‌ها

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Debugging
fa: اشکال‌زدایی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: @current of @max
fa: @current از @max

en: Minimum scale
fa: حداقل مقیاس

en: Maximum scale
fa: حداکثر مقیاس

en: Submitted by !username on !datetime
fa: ارسال شده توسط !username در !datetime

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: Branding
fa: علامت گذاری

en: Footer First
fa: اولین پاورقی

en: Footer Second
fa: پاورقی دوم

en: <h3>Layout configuration</h3>
fa: <h3>پیکربندی آرایش</h3>

en: Disable module and theme stylesheets
fa: غیرفعال کردن stylesheetهای ماژول‌ها و پوسته‌ها

en: @grid layout settings
fa: تنظیمات آرایش @grid

en: @layout layout
fa: آرایش @layout

en: The weight of this layout.
fa: وزن این آرایش.
