Omega (7.x-3.0-rc2) - en to tr translation catalogue (37 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Suffix
tr: Son ek

en: Content
tr: İçerik

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Section
tr: Bölüm

en: Menu
tr: Menü

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Site name
tr: Site adı

en: Site slogan
tr: Site sloganı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Width
tr: Genişlik

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Position
tr: Konum

en: Messages
tr: İletiler

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Zone
tr: Bölge

en: Debugging
tr: Hata ayıklama

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Enable or disable the display of certain page elements.
tr: Belli sayfa bileşenlerinin görünümü etkinleştirin veya devre dışı bırakın.

en: Main menu
tr: Ana menü

en: @current of @max
tr: toplam @max içinde @current

en: Submitted by !username on !datetime
tr: !username tarafından !datetime tarihinde gönderildi

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: (active tab)
tr: (etkin sekme)

en: Feed icons
tr: Besleme simgeleri

en: Media query
tr: Ortam sorgusu
