Omega (7.x-3.0-rc4) - en to hi translation catalogue (34 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Content
hi: सामग्री

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Top
hi: ऊपर

en: Menu
hi: सूची

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Bottom
hi: तल

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Site name
hi: साइट नाम

en: Site slogan
hi: निर्माण - स्थान का नारा

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Position
hi: स्थान

en: Messages
hi: संदेश

en: next ›
hi: अगला >

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Tabs
hi: टैब्स

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Debugging
hi: दोषमार्जन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: @current of @max
hi: @max में से @current

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: (active tab)
hi: (सक्रिय टैब)
