Omega (7.x-3.0-rc4) - en to th translation catalogue (24 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Pages
th: หน้า

en: Prefix
th: คำนำหน้า

en: Suffix
th: คำต่อท้าย

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Menu
th: เมนู

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Site name
th: ชื่อเว็บไซต์

en: Site slogan
th: สโลแกน

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Width
th: ความกว้าง

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: Messages
th: ข้อความ

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: Enable or disable the display of certain page elements.
th: เปิด/ปิดการแสดงผลส่วนต่างๆ ของเว็บไซต์

en: Sidebar First
th: แถบข้างแรก

en: Submitted by !username on !datetime
th: เขียนโดย !username เมื่อ !datetime

en: Secondary menu
th: เมนูรอง

en: (active tab)
th: (แท็บปัจจุบัน)

en: Sidebar Second
th: แถบข้างที่สอง

en: Footer Second
th: ท้ายส่วนที่สอง

en: Media query
th: สื่อแบบสอบถาม
