Omega (7.x-3.0-rc5) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Prefix
it: Prefisso

en: Suffix
it: Suffisso

en: Content
it: Contenuto

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Weight
it: Peso

en: Top
it: In cima

en: Section
it: Sezione

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Bottom
it: In fondo

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Site name
it: Nome del sito

en: Site slogan
it: Slogan del sito

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Width
it: Larghezza

en: Configuration
it: Configurazione

en: Position
it: Posizione

en: Messages
it: Messaggi

en: next ›
it: seguente ›

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Tabs
it: Schede

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Enable or disable the display of certain page elements.
it: Attiva o disattiva la visualizzazione di un dato elemento di una pagina

en: Main menu
it: Menu principale

en: @current of @max
it: @current di @max

en: Submitted by !username on !datetime
it: Inviato da !username il !datetime

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: (active tab)
it: (scheda attiva)
