Omega (7.x-3.0) - en to ja translation catalogue (51 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Pages
ja: ページ

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Suffix
ja: 接尾語

en: Content
ja: コンテンツ

en: - None -
ja: - なし -

en: Weight
ja: ウェイト

en: Top
ja: トップ

en: Section
ja: セクション

en: Menu
ja: メニュー

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Left side
ja: 左サイド

en: Middle column
ja: 中カラム

en: Right side
ja: 右サイド

en: Bottom
ja: ボトム

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Site name
ja: サイト名

en: Site slogan
ja: サイトスローガン

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Width
ja: 幅

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Position
ja: ポジション

en: Messages
ja: メッセージ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Middle
ja: 中

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Tabs
ja: タブ

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Left above
ja: 左上

en: Right above
ja: 右上

en: Left below
ja: 左下

en: Right below
ja: 右下

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Zone
ja: ゾーン

en: Regions
ja: リージョン

en: Debugging
ja: デバッグ処理

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Enable or disable the display of certain page elements.
ja: テーマで表示する特定のページ要素を指定してください。 チェックを入れたものが表示されます。

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: @current of @max
ja: 全 @max ページ中 @current ページ目

en: Submitted by !username on !datetime
ja: 作成者:!username 作成日:!datetime

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: (active tab)
ja: (アクティブなタブ)

en: Feed icons
ja: フィードアイコン

en: Action links
ja: アクションリンク

en: Media query
ja: メディアクエリ
