Omega (7.x-3.1) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Pages
ro: Pagini

en: Suffix
ro: Sufix

en: Content
ro: Conținut

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Top
ro: Sus

en: Menu
ro: Meniu

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Middle column
ro: Coloana din mijloc

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Site name
ro: Numele sitului

en: Site slogan
ro: Sloganul sitului

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Width
ro: Lățime

en: Configuration
ro: Configurație

en: Position
ro: Poziţie

en: Messages
ro: Mesaje

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Tabs
ro: Taburi

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Debugging
ro: Depanare

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Enable or disable the display of certain page elements.
ro: Activează sau dezactivează afişare unor anumite elemente din pagină.

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Submitted by !username on !datetime
ro: Trimis de !username la !datetime

en: Secondary menu
ro: Meniu secundar

en: (active tab)
ro: (tab activ)
