Omega (7.x-4.0-beta1) - en to da translation catalogue (54 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Pages
da: Sider

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Comments
da: Kommentarer

en: new
da: ny

en: Categories
da: Kategorier

en: updated
da: opdateret

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: up
da: op

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Default
da: Standard

en: Options
da: Valg

en: Last post
da: Seneste indlæg

en: Block
da: Blok

en: Host
da: Værtsnavn

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Updated:
da: Opdateret:

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: 1 vote | @count votes
da[0]: 1 stemme
da[1]: @count stemmer

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Source
da: Kilde

en: Search results
da: Søgeresultater

en: Your search yielded no results
da: Din søgning gav ingen resultater.

en: Topics
da: Emner

en: Posts
da: Indlæg

en: Choice
da: Valgmulighed

en: More help
da: Mere hjælp

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Warning message
da: Advarsel

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: The theme registry is being rebuilt on every request. Remember to <a href="!url">turn off</a> this feature on production websites.
da: Temaregistreringsdatabasen genopbygges ved hver forespørgsel. Husk at <a href="!url">slå denne funktion fra</a> på produktionssites.

en: Rebuild the theme registry on every page load
da: Genopyg temaregistreringsdatabasen ved hver sideindlæsning

en: No blocks in this region
da: Ingen blokke i regionen

en: Total votes: @votes
da: Antal stemmer: @votes

en: Vote count
da: Stemmer

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
da: Temaet kræver PHP version @php_required og er ikke kompatibelt med PHP version !php_version.

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: view actual size
da: vis faktisk størrelse

en: Sample original image
da: Eksempel på originalt billede

en: Sample modified image
da: Eksempel på modificeret billede

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
da: Denne version er ikke kompatibel med Drupal !core_version og bør erstattes.

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Choose a layout
da: Vælg et layout
