Omega (7.x-4.0-beta2) - en to is translation catalogue (38 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Pages
is: Síður

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Comments
is: Ummæli

en: new
is: nýtt

en: Categories
is: Flokkar

en: updated
is: uppfært

en: Weight
is: Vægi

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: up
is: upp

en: Go to parent page
is: Fara á síðu foreldris

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Region
is: Svæði

en: Options
is: Möguleikar

en: Last post
is: Síðasta færsla

en: Block
is: Blokk

en: Host
is: Vél

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: URL:
is: Slóð:

en: Updated:
is: Uppfært:

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: 1 vote | @count votes
is[0]: 1 atkvæði
is[1]: @count atkvæði

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Search results
is: Leitarniðurstöður

en: Your search yielded no results
is: Leitin skilaði engum niðurstöðum

en: Topics
is: Umræða

en: Posts
is: Færslur

en: Choice
is: Valkostur

en: You are here
is: Þú ert hér

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Total votes: @votes
is: Samtals @votes atkvæði

en: Vote count
is: Atkvæðatalning
