Omega (7.x-4.0-beta4) - en to ar translation catalogue (59 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Pages
ar: الصفحات

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Comments
ar: التعليقات

en: new
ar: جديد

en: Categories
ar: التصنيفات

en: updated
ar: التحديث

en: Weight
ar: الوزن

en: ‹
ar: ▸

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: up
ar: فوق

en: Go to parent page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأم

en:  ›
ar:  ◂

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: المساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Region
ar: المنطقة

en: Options
ar: الخيارات

en: Last post
ar: آخر موضوع

en: Block
ar: الصندوق

en: Host
ar: المستضيف

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: URL:
ar: المسار:

en: Updated:
ar: آخر تحديث:

en: Forum
ar: المنتدى

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: 1 vote | @count votes
ar[0]: صوت واحد
ar[1]: لا أصوات
ar[2]: صوتان
ar[3]: @count أصوات
ar[4]: @count صوتا
ar[5]: @count صوت

en: Port
ar: منفذ

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Source
ar: المصدر

en: Search results
ar: نتائج البحث

en: Your search yielded no results
ar: لا نتائج لعملية البحث

en: Topics
ar: المناقشات

en: Posts
ar: المحتوى

en: Choice
ar: اختيار

en: You are here
ar: أنت هنا

en: More help
ar: المزيد من المساعدة

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: original
ar: الأصلية

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: No blocks in this region
ar: لا صناديق في هذه المنطقة

en: Total votes: @votes
ar: مجموع الأصوات : @votes

en: Vote count
ar: عدد الأصوات

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
ar: تتطلب هذه السمة النسخة @php_required من بي.إتش.بي ولا تتوافق مع النسخة !php_version منها.

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: view actual size
ar: عرض الحجم الحالي

en: Sample original image
ar: مثال عن الصورة الأصلية

en: Sample modified image
ar: مثال عن الصورة المعدلة

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
ar: هذه النسخة غير متوافقة مع دروبال !core_version ويجب تبديلها.

en: Highlighted
ar: مبرز
