Omega (7.x-4.0-beta4) - en to hi translation catalogue (50 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: new
hi: नवीन

en: Categories
hi: वर्ग

en: updated
hi: अद्यतन

en: Weight
hi: मान

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: up
hi: ऊपर

en: Go to parent page
hi: मूल जनक पृष्ठ पर जायें

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Options
hi: विकल्प

en: Last post
hi: आखरी पोस्ट

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Host
hi: होस्ट

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: URL:
hi: यू आर एल:

en: Updated:
hi: सुधारा गया :

en: Forum
hi: फोरम

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: 1 vote | @count votes
hi[0]: १ मत
hi[1]: @count मत

en: Port
hi: पोर्ट

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Source
hi: स्रोत

en: Search results
hi: खोज परिणाम

en: Your search yielded no results
hi: आपकी खोज में कोई परिणाम नहीं मिले

en: Topics
hi: विषय

en: Posts
hi: प्रविष्टियाँ

en: Choice
hi: विकल्प

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: More help
hi: अधिक मदद

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: No blocks in this region
hi: इस क्षेत्र में कोई ब्लॉक नहीं है।

en: Total votes: @votes
hi: कुल मत: @votes

en: Vote count
hi: मतगणना

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया
