Omega (7.x-4.0-beta4) - en to tr translation catalogue (56 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Comments
tr: Yorumlar

en: new
tr: yeni

en: Categories
tr: Kategoriler

en: updated
tr: güncellendi

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: up
tr: yukarı

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: Region
tr: Bölge

en: Options
tr: Seçenekler

en: Last post
tr: Son gönderi

en: Block
tr: Blok

en: Host
tr: Sunucu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Updated:
tr: Güncellendi:

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: 1 vote | @count votes
tr[0]: 1 oy
tr[1]: @count oy

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Source
tr: Kaynak

en: Search results
tr: Arama sonuçları

en: Your search yielded no results
tr: Aramanıza uygun bir sonuç bulunamadı

en: Topics
tr: Konular

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Choice
tr: Seçenek

en: You are here
tr: Buradasınız

en: More help
tr: Daha fazla yardım

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: original
tr: orijinal

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: No blocks in this region
tr: Bu bölgeye atanmış blok yok

en: Total votes: @votes
tr: Toplam oy: @votes

en: Vote count
tr: Oy sayısı

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
tr: Bu tema için PHP'nin @php_required sürümü gereklidir; !php_version versiyonu ile uyumlu değildir.

en: Second Sidebar
tr: İkinci Yan Çubuk

en: Respond
tr: Cevapla

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: view actual size
tr: gerçek boyutlarında görüntüle

en: Sample original image
tr: Özgün resmi örnekle

en: Sample modified image
tr: Değiştirilmiş resmi örnekle

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
tr: Bu sürüm, Drupal !core_version ile uyumlu değildir ve değiştirilmelidir.

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış
