Omega (7.x-4.0-beta5) - en to fi translation catalogue (70 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Pages
fi: Sivut

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Comments
fi: Kommentit

en: new
fi: uudet

en: Categories
fi: Kategoriat

en: updated
fi: päivitetty

en: Weight
fi: Paino

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: up
fi: ylös

en: Go to parent page
fi: Mene yläsivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Region
fi: Alue

en: Options
fi: Valinnat

en: Last post
fi: Uusin kirjoitus

en: Block
fi: Lohko

en: Host
fi: Isäntä

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Updated:
fi: Syötteen kokonainen osoite.

en: next
fi: seuraava

en: Forum
fi: Foorumi

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Add new comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: 1 vote | @count votes
fi[0]: 1 ääni
fi[1]: @count ääntä

en: Port
fi: Portti

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Source
fi: Lähde

en: @time ago
fi: @time sitten

en: Search results
fi: Hakutulokset

en: Your search yielded no results
fi: Haku ei tuottanut tuloksia.

en: Topics
fi: Aiheet

en: Posts
fi: Kirjoitukset

en: Choice
fi: Vaihtoehto

en: You are here
fi: Olet täällä

en: Go to first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Go to last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Go to page @number
fi: Siirry sivulle @number

en: More help
fi: Lisää apua

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: No comments available.
fi: Kommentteja ei ole saatavilla.

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Error message
fi: Virheviesti

en: original
fi: alkuperäinen

en: Warning message
fi: Varoitusviesti

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: First sidebar
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Rebuild the theme registry on every page load
fi: Uudelleenrakenna teemarekisteri jokaisella sivunlatauksella

en: No blocks in this region
fi: Tällä alueella ei ole lohkoja

en: Total votes: @votes
fi: Ääniä yhteensä: @votes

en: Vote count
fi: Äänten määrä

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
fi: Tämä teema vaatii PHP:stä version @php_required, eikä se toimi version !php_version kanssa.

en: Minimum scale
fi: Pienin suhde

en: Maximum scale
fi: Vähimmäissuhde

en: Variant
fi: Muunnos

en: First Sidebar
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Status message
fi: Tilanneviesti

en: view actual size
fi: näytä todellinen koko

en: Sample original image
fi: Alkuperäisen kuvan kuvakaappaus

en: Sample modified image
fi: Muokatun kuvan kuvakaappaus

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
fi: Tämä versio ei ole yhteensopiva Drupalin version !core_version kanssa ja se tulisi korvata.

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: Viewport settings
fi: Näyttöasetukset

en: Initial scale
fi: Alustava kuvasuhde
