Omega (7.x-4.0-beta5) - en to it translation catalogue (65 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Comments
it: Commenti

en: new
it: nuovo

en: Categories
it: Categorie

en: updated
it: aggiornato

en: Weight
it: Peso

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: up
it: su

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Region
it: Regione

en: Options
it: Opzioni

en: Last post
it: Ultimo contenuto

en: Block
it: Blocco

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Updated:
it: Aggiornato:

en: next
it: successivo

en: Navigation
it: Navigazione

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: 1 vote | @count votes
it[0]: 1 voto
it[1]: @count voti

en: Port
it: Porta

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Source
it: Sorgente

en: @time ago
it: @time fa

en: Search results
it: Risultati della ricerca

en: Your search yielded no results
it: La ricerca non ha prodotto risultati

en: Topics
it: Argomenti

en: first
it: prima

en: Posts
it: Messaggi

en: Choice
it: Scelta

en: last
it: ultimo

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Go to page @number
it: Vai a pagina @number

en: More help
it: Ulteriore aiuto

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: No comments available.
it: Nessun commento disponibile.

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: original
it: originale

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale

en: No blocks in this region
it: Nessun blocco in questa regione

en: Total votes: @votes
it: Voti totali: @votes

en: Vote count
it: Conteggio voti

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
it: Questo tema richiede la versione @php_required di PHP ed è incompatibile con quella attualmente installata (!php_version).

en: Variant
it: Variante

en: Navigation bar
it: Barra di navigazione

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: view actual size
it: visualizza dimensioni reali

en: Sample original image
it: Immagine campione originale

en: Sample modified image
it: Immagine campione modificata

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
it: Questa versione non è compatibile con Drupal !core_version e dovrebbe essere sostituita.

en: Highlighted
it: Evidenziato
