Omega (7.x-4.0) - en to ja translation catalogue (71 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Pages
ja: ページ

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Comments
ja: コメント

en: new
ja: 新規

en: Categories
ja: カテゴリー

en: updated
ja: 更新

en: Weight
ja: ウェイト

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: up
ja: 上

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Default
ja: デフォルト

en: Main
ja: メイン

en: Region
ja: リージョン

en: Options
ja: オプション

en: Last post
ja: 最終投稿

en: Block
ja: ブロック

en: Host
ja: ホスト

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Updated:
ja: 更新:

en: next
ja: 次

en: Forum
ja: フォーラム

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: 1 vote | @count votes
ja[0]: 得票数：1
ja[1]: 得票数：@count

en: Port
ja: ポート

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Source
ja: ソース

en: @time ago
ja: @time 前

en: Search results
ja: 検索結果

en: Your search yielded no results
ja: キーワードに該当するページは見つかりませんでした

en: Topics
ja: トピック

en: First
ja: 最初

en: first
ja: 1番目

en: Second
ja: 秒

en: Posts
ja: 投稿

en: Choice
ja: 選択

en: previous
ja: 前

en: You are here
ja: 現在地

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Go to page @number
ja: @numberページへ

en: More help
ja: もっと詳しく

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: No comments available.
ja: コメントはありません。

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: original
ja: オリジナル

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: First sidebar
ja: 第1サイドバー

en: Second sidebar
ja: 第2サイドバー

en: Rebuild the theme registry on every page load
ja: テーマレジストリをページを読み込む度に再構築

en: No blocks in this region
ja: このリージョンにブロックはありません

en: Total votes: @votes
ja: 投票総数：@votes

en: Vote count
ja: 得票数

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
ja: このテーマはPHPバージョン @php_required を必要とし、PHPバージョン !php_version との互換性がありません。

en: Navigation bar
ja: ナビゲーションバー

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: view actual size
ja: 実サイズで表示

en: Sample original image
ja: 元画像サンプル

en: Sample modified image
ja: 適用後画像サンプル

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
ja: このバージョンはDrupalコア !core_version と互換性がありませんので、削除するべきです。

en: Highlighted
ja: ハイライト
