Omega (7.x-4.1) - en to fa translation catalogue (72 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: new
fa: جدید

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: updated
fa: به‌روز شد

en: Weight
fa: وزن

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: up
fa: بالا

en: Go to parent page
fa: برو به صفحه والد

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Main
fa: اصلی

en: Region
fa: ناحیه

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Block
fa: بلوک

en: Host
fa: میزبان

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: URL:
fa: نشانی:

en: Updated:
fa: به‌روز شده:

en: next
fa: بعدی

en: Forum
fa: انجمن

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: 1 vote | @count votes
fa[0]: 1 رای
fa[1]: @count رای

en: Port
fa: درگاه

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Source
fa: منبع

en: @time ago
fa: @time قبل

en: Search results
fa: نتایج جستجو

en: Your search yielded no results
fa: جستجوی شما نتیجه‌ای در بر نداشت

en: Topics
fa: موضوعات

en: First
fa: اولین

en: first
fa: اول

en: Second
fa: ثانیه

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Choice
fa: انتخاب

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Go to page @number
fa: برو به صفحه @number

en: More help
fa: راهنمایی بیشتر

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: No comments available.
fa: هیچ دیدگاه‌هایی در دسترس نیست.

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Error message
fa: پیام خطا

en: original
fa: اصلی

en: Warning message
fa: پیام هشدار

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Second sidebar
fa: نوار جانبی دوم

en: No blocks in this region
fa: هیچ بلوکی در این ناحیه نیست

en: Total votes: @votes
fa: تمام آرا: @votes

en: Vote count
fa: شمارش آرا

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
fa: این پوسته به PHP نسخه @php_required نیاز دارد و با PHP نسخه !php_version سازگار نیست.

en: Minimum scale
fa: حداقل مقیاس

en: Maximum scale
fa: حداکثر مقیاس

en: Status message
fa: پیام وضعیت

en: view actual size
fa: نمایش اندازه واقعی

en: Sample original image
fa: نمونه‌برداری از تصویر اولیه

en: Sample modified image
fa: نمونه‌برداری از تصویر تغییریافته

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
fa: این نسخه با هسته دروپال !core_version سازگار نیست و باید جایگزین شود.

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Branding
fa: علامت گذاری
