Omega Tools (7.x-3.0-rc3) - en to uk translation catalogue (38 entries)

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Download
uk: Завантаження

en: Version
uk: Версія

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Export
uk: Експортувати

en: Default settings
uk: Налаштування за замовчуванням

en: Details
uk: Подробиці

en: Destination
uk: Місце призначення

en: Theme settings
uk: Налаштування теми

en: Proceed
uk: Далі

en: Advanced configuration
uk: Додаткове налаштування

en: Finish
uk: Завершити

en: Default theme
uk: Базова тема

en: Save and continue
uk: Зберегти та продовжити

en: Finalize
uk: Завершення

en: Revert theme settings
uk: Відновити налаштування теми

en: Export theme settings
uk: Вивантажити налаштування теми

en: Download this theme
uk: Завантажити цю тему

en: A theme with that name already exists. The machine-readable name must be unique.
uk: Тема з такою назвою вже існує. Машинна назва має бути унікальною.

en: Create new Omega subtheme
uk: Створити нові підтему Омега

en: Theme information
uk: Відомості про тему

en: The human-readable name for this theme.
uk: Легка для читання назва цієї теми.

en: Step 1: Theme information
uk: Крок 1: Інформація про тему

en: The description that will be shown on the theme listing page.
uk: Опис, що буде показаний на сторінці списку тем.

en: The version of this theme.
uk: Версія цієї теми.

en: Decide wether or not this theme should be enabled.
uk: Вирішіть, чи вмикати цю тему.

en: Decide wether or not you want this theme to be your default theme.
uk: Вирішіть, чи буде ця тема базовою.

en: Manipulate the content of %file
uk: Маніпулювання вмістом файлу %file

en: After enabling this option you are able to edit the textarea below.
uk: Після увімкнення цього параметру цієї опції ви зможете редагувати текст нижче.

en: Content of %file
uk: Вміст файла %file

en: Only change the content of this textarea if you know what you are doing.
uk: Змінюйте вміст цієї текстової області лише якщо впевнені в свої діях.

en: Configure subtheme
uk: Налаштувати підтему

en: Install automatically
uk: Встановити автоматично
