One-Time Login Short Link (7.x-1.3) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: user
de: Benutzer

en: User
de: Benutzer

en: Authentication
de: Authentifizierung

en: Clean URLs
de: Lesbare URLs

en: It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
de: Die Verwendung dieses Links zur Einmal-Anmeldung ist unnötig: Sie sind bereits angemeldet.

en: You have tried to use a one-time login for an account which has been blocked.
de: Sie haben versucht, einen einmaligen Anmeldelink für ein gesperrtes Konto zu verwenden.

en: You have just used your one-time login link.
de: Sie verwenden einen Link zur Einmal-Anmeldung.

en: You have tried to use a one-time login link which has been used. Please use the log in form to supply your username and password.
de: Dieser Link zur Einmal-Anmeldung wurde bereits verwendet. Melden Sie sich mittels Benutzername/Kennwort an.

en: Login one time
de: Einmal-Anmeldung

en: Redirect path
de: Weiterleitungspfad

en: The user's account
de: Das Konto des Benutzers

en: Expire Date
de: Ablaufdatum
