Allow a content type only once (Only One) (7.x-1.12) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Content
fr: Contenu

en: Disabled
fr: Désactivé

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Settings
fr: Paramètres

en: Activated
fr: Activé

en: Language neutral
fr: Indépendant de la langue

en: About
fr: À propos

en: Uses
fr: Utilisations

en: Configured
fr: Configuré

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
fr: Vous n'avez aucun type de contenu pour l'instant. Pour ajouter un nouveau type de contenu, allez à la page de <a href="@create-content">création d'un type de contenu</a>.
